Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Solucan Gübresi Üretimine Niçin Başladık
Neredee o eski meyveler, sebzeler! Biri bir salatalık yese yüz metreden kokusu gelirdi…. Diye başlayan

muhabbetler size hiç de yabancı gelmiyor olsa gerek. Haksız da sayılmazlar.

Evet! Nerede ise son kırk yıldır topraklarımızı kimyasal gübrelerle zehirliyoruz ve tabi ki kendi sağlığımızıda .

Artık topraklarımız kimyasal gübre kullanmadan ürün vermez durma geldi. Topraktan aldığımız ürünlerinde tadı tuzu ve aroması kalmadı maalesef. Biz topraklarımızı kimyasala boğduk, topraklarımız da bizi. Topraklarımız eski doğal ve organik yapısını kaybetti. Lakin son yıllarda yapılan araştırmalar bize bu durumdan kurtarabilecek bir çıkış yolu olabileceğini gösterdi: Organik Solucan Gübresi !

Kainatta var olan hiçbir varlık sebepsiz yere yaratılmamıştır. Solucanlar da Allah’ın yarattığı bu mucizevi canlılardan birisidir. Vücudunda barındırdığı onlarca mineral, neredeyse tüm kimyasal gübrelerde var olan minerallere eş değer ve aynı zamanda yüzde yüz doğal. Solucanların üretmiş oldukları Organik Gübresini kullanarak topraklarımızı ve geleceğimizi korumamız gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya sağlıklı bir miras bırakmamız artık mümkün.

Topraklarımızda solucan gübresi kullanmak hem kendi kazancımızı arttırmak hem topralarımızın organikliğini arttırmak için, hem de gelecek nesillerin sağlığı için önemle üzerinde durulması gereken bir husustur.

HAKKIMIZDA:

Düzce Kaynaşlıda solucan gübresi üretimine 2017 yılında başladık. Bu konu hakkında yaptığımız araştırmalar bizi hayrete düşürdü. Organik Solucan Gübresinin gerek Organik madde bakımından gerek mineraller bakımından çok zengin olması ve bunların bizi tamamen kimyasal gübrelerden kurtarabilecek olması, Avrupa ve ABD gibi çiftçilik ve anlayış bakımından bizden çok çok önde olan yerlerde solucan gübresinin 70 yıldır kullanımda olması ve solucan çiftliği kurmanın çok karlı bir yatırım olması bizi bu işi kurmaya yöneltti.

Bugün itibari ile yaklaşık bir milyon solucana ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

İstikbal Organik olarak Solucan Gübresi üretimi yapmak isteyen girişimcilere uygun fiyattan gerek solucan satışı gerekse danışmanlık hizmeti vererek yardımcı olmaktan büyük keyif alıyoruz. Ne kadar fazla insana ulaşabilirsek ve solucan gübresi gibi mucizevi bir ürünle insanları buluşturabilirsek bizden mutlusu yoktur.

MİSYONUMUZ:

İstikbal Organik Solucan Gübresi olarak öncelikli amacımız meyvelerimizi, sebzelerimizi, tahıllarımızı kısaca tüm bunların ana kaynağı olan ülkemiz topraklarını ve gelecek nesillerimizi bu lanet olası kimyasallardan korumak.

Daha sonra, solucan gübresinin ülkemizin dört bir tarafında bilinilirliğini arttırmak ve meyve sebze hububat vs. fark etmeksizin çiftçilerimizin bu üründen faydalanmasını sağlamak. Böylece çiftçilerimiz daha az para ödeyerek çok düşük bir yatırımla daha fazla ve kaliteli üretim yapabilecekler. Çiftçilerimiz solucan gübresi kullandıklarında meyvelerde, sebzelerde, tahıllarda, çimlerde vs. aklınıza gelebilecek toprakta yetişen hemen hemen her üründe %30 ila %70’lere varan verim artışlarını bizzat gördüklerinde bu gübrenin kullanımının daha da artacağı kanaatindeyiz.

Saygılarımızla…

İstikbal Organik Solucan Gübresi